Proč nehubneš?

09.09.2022

Ahoj všichni!

Dneska se podíváme pod pokličku problému, který trápí řadu lidí. Společnost se touto tématikou v posledních letech zabývá opravdu hodně, často zbytečně nebo zachází do extrémů. Bavíme se tu o hubnutí a redukci hmotnosti.

Pokud máte ke svému tělu zdravý přístup a pouze si přejete vizuální změnu, nebo potřebujete nějaká ta kila shodit i kvůli zdraví, je to naprosto v pořádku. My bychom vám s tím rádi pomohli, tak se pojďme společně podívat, co by vám v tom mohlo bránit!

Možná máte pocit, že čím méně toho sníte, tím více a rychleji zhubnete. Není tomu tak! Hladovění je cesta tak maximálně do pekel, k nemocem, vyčerpanému tělu a skomírající psychice. Klíčem je rozumně nastavený kalorický deficit a žádné hladovění! Abyste dosáhli svého cíle a zároveň měli spokojený život, je potřeba si najít vyhovující stravovací režim. Mohlo by vám pomoci pravidlo 80/20, což znamená, že 80% vašeho jídelníčku se bude skládat z kvalitních potravin a surovin, co nejméně průmyslově zpracovaných s co nejlepšími výživovými hodnotami- to bude takovéto kvalitní palivo pro vaše tělo. Dále ale musíte myslet i na svoji duši a psychiku. Neustálým odpíráním si jídla nebo potravin, které máte rádi, ničeho nedosáhnete. Proto zbývajících 20% věnujte sami sobě a svým potřebám a dopřejte si, na co máte chuť. Vytvoříte tak dlouhodobě udržitelný režim vyhovující tělu i duši a vše bude hned jednodušší!

Dalším kritériem pro úspěšně vytvořený kalorický deficit je pohyb. Nezapomínejte, že nejen trénink se do pohybu počítá. Pohyb je i chůze, úklid, venčení pejska, domácí práce - zkrátka nezapomínejte na běžný pohyb během dne, protože i ten dělá hodně!

Možná jste se doslechli, že nejlepším nástrojem k hubnutí je kardio, ne-li kardio nalačno. Mnohem lépe ale uděláte, pokud zkombinujete kardio se silovým tréninkem. Vybudujete tak i nějakou tu svalovou hmotu a posílíte tělo. Není třeba pouze skákat zprava doleva celé hodiny a mořit se u kardio tréninků. Rozumně si trénink sestavte jak ze složky, která tepovku zvedá, tak i z tréninků silových. A nezapomínejte na odpočinek a regeneraci!