Irifit tým

Náš tým: Hrdí tvůrci a silná podpora pro irifit Jsme nadšeni, že můžeme představit náš tým, který stojí za vývojem a realizací akcí a rozvojem workoutů pro irifit. Jsme pevně přesvědčeni, že náš tým je klíčovým faktorem pro úspěch irifit a že bez nich by to nebylo možné.

V průběhu naší cesty jsme shromáždili skvělou skupinu talentovaných jednotlivců, kteří sdílejí vášeň pro kalisteniku a zdravý životní styl. Každý člen týmu přináší své unikátní dovednosti, znalosti a zkušenosti, což nám umožňuje poskytovat vám špičkový obsah a zážitky.


Janek Gargalík, a.k.a Kratos

Workouťák, trenér, pořadatel akcí
K workoutu jsem se dostal přes bojové umění v roce 2012 a s příchodem SebeRevolty se stal aktivním pořadatelem skupinových tréninků, akcí pro veřejnost, soutěží, přednášek a workshopů. Spolupracoval jsem s několika organizacemi a neziskovkami (SebeRevolta, Řekni NE drogám - řekni ANO životu, Cvičíme Workout, Policie ČR, Street-trainer.com, Centrum volného času Duhovka, úřady měst a obcí - otevírání workout hřišť v ČR), které mají za cíl sjednocovat mladé lidi a učit je žít zdravě. Sám jsem díky tomu jednak získal velké zkušenosti s komunikací ve veřejném sektoru. Zároveň jsem vždy kolem sebe měl vlivné a úspěšné lidi a sportovce a mohl se od nich učit jejich disciplíně, sebemotivaci a tahu na branku ve všech oblastech.
Postupem času jsem se rozhodl předávat svoje zkušenosti a metody cvičení na osobních trénincích klientům a pracoval jsem už s několika desítkami lidí osobně i online. Spolupracuji momentálně s IRIFIT na organizaci všech akcí a soutěží, zároveň jsem administrátor největší české Street Workout facebokové skupiny.

Můžete mě potkat na všech hřištích v Brně, domluvit si se mnou trénink, nebo přijít na naše veřejné akce IRIFIT. Budu se vždy těšit!František Šidla, a.k.a Fana

Jsem začínající trenér, aktivně se věnuji fitness a kalistenice. Osvojuji si všemožné tréninkové plány a zajímám se několik let o stravu. Oblibu ke sportu jsem si vypěstoval v dětství, kdy jsem hrával pravidelně fotbal a další sporty. Motivaci pro posilování jsem měl asi jako každý - mít břišáky. Postupně jsem si vybudoval disciplínu a přešel z domácího posilování do gymu a následně mě fascinovala kalistenika - stojky, muscle upy, weighted.

S IriFit teamem pořádáme workout akce, kde můžu využít zkušenosti z vedení ve vodních skautech. Mám zdravotnický kurz a jsem instruktorem vodní turistiky.


Petr Ferenc

Workouter a trenér z vášně.

Moje cesta ke cvičení začala v parkouru a freerunu, kde jsem se učil ladné salta a odvážné přeskoky. Sdílel jsem tuto vášeň s partou skvělých kluků. Společně jsme vystupovali ve školách a domovech pro postižené, a naše setkání jsme nazývali "Jam". Během těchto chvílí jsem se učil nejen pohybové dovednosti, ale také důležité hodnoty kolektivu.

Život mi však postavil překážky a zdravotní komplikace mě přiměly změnit směr. Peníze na posilovnu nebyly, takže jsem zvolil cestu domácího tréninku s využitím vlastní váhy těla. Tímto způsobem jsem si dokázal, že tělo není jen stroj, ale živý organismus, který si zaslouží péči a posilování.

Můj klukovský sen byl stát se trenérem, a tuto ambici jsem si splnil. Tím jsem si potvrdil, že žádný sen není nemožný, pokud na něj jde člověk odhodlaně. Postupem času jsem se seznámil s dalšími nadšenci do cvičení a neustále se učím novým věcem.

Soutěže přinesly novou dimenzi do mého cvičení. Moje první soutěž byla Weight Warz, což je specifická varianta workoutu s přidanou váhou. Umístil jsem se na třetím místě. Další soutěží byla Irifit soutěž, kde jsem díky klikům vybojoval první místo. Stal jsem se tím opravdovým "klikařem".

Moje cesta teprve začíná a já se těším na to, co přinese. Vím, že mě čeká dlouhá a náročná cesta, ale rozhodně nehodlám se zastavit. Svou odhodlaností a pílí chci pokračovat v rozvíjení svých dovedností a těšit se z každého dosaženého cíle.

Dan Juřík

Dovolte mi, abych vás seznámil se svou osobností a sportovním závazkem.

Jsem hrdým členem týmu IRIFIT, a i když patřím k nejmladším, mám v sobě obrovskou vášeň pro výzvy. Moje cesta k síle a zdraví začala překvapivým směrem - jako odmaturovaný programátor CNC a NC strojů. Z oblasti programování jsem se ale postupně dostal k jinému druhu kódů - těm, které tvoříme svými těly při tréninku.

Sport mi není cizí, ačkoliv jsem na hrazdách nezačínal. Dříve jsem se aktivně věnoval tenisu, ačkoliv úspěchy nebyly mým společníkem. To mě ale nepoložilo. Moje cesta pokračovala k brněnskému veslařskému klubu, kde jsem si našel svůj nový domov. Již osm let veslím pod záštitou ČVK Brno a sbírám úspěchy, které mi dávají sílu pokračovat.

Díky veslování jsem objevil svůj vztah ke streetworkoutu a calisthenice, což se stalo nedílnou součástí mého života. Sice jsem si na veslovací dráze získal titul mistra České republiky i Moravy, ale teď se chci ponořit do nové výzvy - hrazd. Věřím, že mé odhodlání a trénink mě zase posunou dál.

Možná to zní neobvykle, ale i strojař může viset na hrazdě, kterou si sám postavil. Tato myšlenka pro mě symbolizuje nejen fyzickou sílu, ale i schopnost překonat vlastní limity. Motivace je klíčem, a já jsem odhodlaný dokázat, že skrze svou odhodlanost a houževnatost může být každý z nás architektem svého úspěchu.
Vojtěch Bureš

Jsem stále na začátku své cesty, ale s odhodláním posouvám vlastní hranice. Velké díky patří mému týmu Irifit, díky nimž se mi daří dosahovat velkých pokroků. Nedávno jsem dokonce zvládl svůj první Muscle up, což je pro mě skvělým důkazem, že i mostař může zvládnout náročnější cviky s podporou svého okolí.

Našel jsem v workoutu způsob, jak se vyjadřovat a zároveň se zlepšovat. Venkovní cvičení má své kouzlo – nepotřebuji složité vybavení, stačí mi hřiště a moje vlastní tělo. Ať už je to na hrazdách, bradlech nebo jen na zemi, trénink venku je pro mě inspirující. Navíc mě těší, že se tu potkávám s různými lidmi, kteří mají stejnou vášeň. Nemusím je znát od dřívějška, stačí se zeptat a všichni jsou ochotní podělit se o rady a podpořit.

Právě ta vzájemná pomoc a podpora jsou pro mě důležité. Proto rád přispívám k organizaci různých akcí – soutěží, tréninků i workshopů. Irifit tým má skvělou komunitu, která se neustále rozvíjí. Jsme tu pro sebe navzájem, abychom se společně posouvali dál a dosahovali nových výšin.

Adam Bezo Bezák

Mám 27 rokov a cvičeniu s vlastnou váhou sa primárne venujem od covidu 2020, kde som náhodne stretol super partu v Bjorsenovom sade v Brne (tam sa vlastne vyskytujem počas leta skoro každý deň po práci). Moja celková story s cvičením siaha do dávnych čias, kde som ako pubertiak do konca strednej školy videl náplň života v hraní počítačových hier a doslova žraní sladkého.
Vyústilo to až do takého štádia ked som dosiahol 100kg pri celkovej výške okolo 170cm, takže bol zo mňa už riadny špek (BMI ~33 obezita 1. stupňa). Kedže moji rodičia celý život športujú, začal som sa hanbiť za seba a koncom roka 2013 som začal behávať a postupne naberať odvahu s chodením do fitka. Progress bol neskutočný, a to ma motivovalo viac a viac.

Tak a teraz sme tu, mám vyštudovanú FIT VUT v Brne, pracujem v IT a focusujem sa primárne na stojky a ich rôzne variácie. Nemám žiadne profi ambície, ale celkovo ma baví motivovať ľudí, komunikácia s ľuďmi a hlavne vždy super nálada počas tréningu s celou bandou. Hlavne je treba cítiť sa fit a byť sám so sebou spokojný. 

Mária Sofková
Máme v našem týmu ještě jednu fantastickou ženu, kterou bychom vám rádi představili. Její jméno je Mária Sofková, ale všichni ji známe jako Majku. Jako zakladatelka irifit bych se ráda podělila s vámi o její úžasný přínos pro náš tým. 

Majka je srdcem naší organizace a odpovědná za skvělou organizaci našich akcí. Její neuvěřitelná schopnost plánování a koordinace nám umožňuje přinášet vám nezapomenutelné zážitky.

Bez jejího pečlivého a precizního přístupu by naše akce neměly takový úspěch.
Chtěla bych touto cestou vyjádřit velké díky Majce za její nepřetržitou práci a nasazení v našem týmu. Její oddanost a vášeň pro irifit jsou obdivuhodné a jsme velmi vděční, že můžeme mít tak talentovanou a vstřícnou členku v našem týmu.  

Workout hřiště je našim domovem!
Co pro členy týmu znamená Tým Irifit?

Být součástí týmu irifit: Posunout se dál a být součástí velké rodiny

Pro mnoho z nás v týmu irifit to nejde jen o dovednosti nebo to, kdo jsme jako jednotlivci. Pro nás je důležitá naše komunita, sdílení společného sportu a snaha posouvat se stále kupředu. Jsme zde nejen pro sebe, ale i pro ostatní, protože věříme, že společně dokážeme více. Jsme jako jedna velká rodina.

Být součástí irifit není jen o tom, jak dobře zvládáme cvičení nebo jaké máme fyzické schopnosti. Je to o tom, jak se cítíme a jak se podporujeme. Každý z nás má své vlastní výzvy a cíle, ale díky naší komunitě víme, že nejsme sami. Společně se snažíme dosáhnout většího zdraví, síly a pohody.

Naše společenství nekončí pouze u našeho týmu. Jsme také otevření veřejnosti a chceme sdílet naše zkušenosti a motivovat lidi kolem nás. Věříme, že zdravý životní styl a cvičení jsou pro každého dostupné a mohou přinést radost a pozitivní změny do života.