Jaké suplementy používám?

11.09.2021

Než jsem začala využívat nějaké suplementy, tak jsem se dost zaměřila na stravu. Právě strava je ten nejdůležitější aspekt. Suplementy se využívají jako doplněk ke stravě. Takže pokud čekáte, že doplněk bude fungovat, když strava nebude mít smysl, tak to opravdu nečekejte. Ve stravě musí být dostatek bílkovin, sacharidů i tuků. Pokud tam bude něčeho dost chybět, tak výkonost na tréninku neporoste, změny na těle nebudou optimální a tělo nedosáhne správné regenerace.

Jaký suplement jsem začala využívat jako první? Začala jsem brát syrovátkový protein, abych doplnila dostatek bílkovin, což je důležité jak při růstu svalové hmoty, tak i při hubnutí tuku. Protein zlepší i regeneraci.
Začala jsem ho brát po tréninku, ale potom i ke svačině. Je lehký k přípravě a dokáže na chvíli zasytit. Často se ptáte, že začínáte cvičit a nevíte jaký protein brát? Určitě vám postačí právě syrovátkový protein (ono nic lepšího než syrovátka ani neexistuje).

Co ještě ke stravě doplňuji? Omegy - Působí protizánětlivě, Snižují hladinu LDL cholesterolu. Jelikož omegy ve stravě vetšina z nás má v nedostatečném množství, je na místě je doplňovat z externích zdrojů.

Multivitamin - Je důležitý pro naše správné fungování imunity, regenerace. Doporučuji brát po jídle. Vitamíny z těla vyloučíme poměrně rychle a proto je důležité je doplňovat.

Hořčík - Pomáhá správné činnosti nervové soustavy, svalů, zmírňuje únavu, křeče. Užívat v chelátových vazbách.

Zinek - Funguje jako silný antioxidant. Hodně zinku vyloučíme my sportovci pocením, proto je pro sportovce suplementace vitamínu a minerálů základem.

Kreatin - Pomůže vám mít delší výkon. Má i vliv na zvýšení síly. A díky tomu, budete budovat svalovou hmotu mnohem rychleji.