Chůze taky pohyb - Irifit výletuje v Praze

26.07.2022

Tipy na místa v centru Prahy, o kterých jste možná nevěděli.

Možná se i někteří z vás rozhodli zavítat v létě do hlavního města Prahy. Ať už jedete pracovně, za kulturou, památkami nebo za rodinou a známými, určitě se vyplatí se po Praze i trochu projít a poznat nová místa. Staroměstské náměstí, Karlův most, Pražský hrad a Petřín známé všichni.

Chcete se podívat na nějaká méně profláknutá místa přímo v centru, ušetřit čas, zároveň si udělat příjemnou procházku nebo se trošku pobavit?

 Zde je pár našich tipů:

 1) Ostrov Kampa - Na ostrov Kampa se dostanete po nenápadných schodech, které se nacházejí po levé straně konce Karlova mostu směrem k Hradčanům. Jakmile sejdete dolů, minimálně o několik procent opadnou davy lidí a vy se tak můžete vyhnout klasickému průvodu vedoucímu dále po mostě k Pražskému hradu. Na Kampě se nachází pár obchůdků, restaurace a kavárny, Werichova vila, stinná místa v trávě k odpočinku a dokonce i muzeum! Mimo jiné zde najdete sochy mimin, se kterými si můžete udělat vtipnou fotku, jako jsme to udělaly my!

2) Lennonova zeď - Když už půjdete na Kampu, udělejte si malou odbočku k Lennonově zdi. Zde se též můžete vyfotit a navíc je to zajímavé schované místo v centru Prahy.

3) Střelecký ostrov + zdejší kavárna - Z mostu Legií, který spojuje břeh Vltavy s Národním divadlem a Malou Stranu se určitě vyplatí sejít na Střelecký ostrov. Nachází se zde příjemná kavárnička s přijatelnými cenami a letním venkovním posezením. Nechybí dětské hřiště, přístup k vodě a výhledy na Prahu. Když budete mít štěstí (jako jsme ho měly my), můžete tu potkat i rodinku nutrií říčních!

 4) Muzeum iluzí - Při procházce Prahou zajisté neminete Národní divadlo. Na ulici vedoucí od divadla k Václavskému náměstí se nachází Muzeum fantastický iluzí, které určitě stojí za návštěvu. Odnesete si nejen vtipné fotky, ale i nové informace a celkový zážitek.

 5) Indoor minigolf - Pokud je vás více ve skupině a chcete se netradičně pobavit, můžete si udělat rezervaci na netradiční vnitřní minigolf. Neonový minigolf jen tak někde nemají a je to skvělá příležitost si zahrát s kamarády nebo rodinou a užít si společný čas.

Říkáte si, že je tu na nás nějak málo sportu? Není tomu tak, nezapomeňte na chůzi! Chůze je podceňovaný pohyb, přitom je to paradoxně ten nejpřirozenější pohyb, který můžete tělu poskytnout. Má dobrý vliv na fyzické i psychické zdraví a jako pohyb se určitě počítá! Chůze narozdíl od běhu není náročná na klouby a udělá dobře i vašim zadům. Pokud ujdete delší trasu třeba i v terénu a nasadíte středně rychlé tempo nebo třeba i rychlochůzi, je to skvělý způsob pohybu, který bude fungovat jako kardio. Nejen posilování je pohyb. Je spoustu možností a způsobu pohybu- kdekoli a kdykoli. Pokud pojedete do Prahy a navštívíte nějaké z doporučených míst, dejte nám určitě vědět! Dále mějte na paměti, že máte svému tělu dopřát i dostatek chůze a chůzi určitě jakožto sport nepodceňovat- naopak.


 Doufáme, že si užíváte letních výletů a brzy se těšte na další články!

Vaše Míša a Irča