5 důvodů, proč si zaplatit trenéra a proč se vyplatí ho poslouchat

23.10.2022

Dneska se budeme věnovat opět tématu tréninků v posilovně. Pokud navštěvujete posilovnu a věnujete se fitness, určitě mnoho z vás začínalo s trenérem nebo trenérkou, v tom lepším případě. V tom horším vás zaučila "zkušenější kamarádka" nebo kamarád. V tom nejméně vhodném scénáři jste se do fitka chodili plácat od stroje ke stroji sami.

Následujícími body se vás pokusíme přesvědčit, že chodit cvičit s trenérem, se vyplatí. A když už si ho platíte, bylo by fajn se řídit i jeho radami, které vám dává...

Ať už začínáte úplně nebo nějakou dobu sportujete a chcete navštěvovat posilovnu, choďte s trenérem, protože...

1. TRENÉŘI MAJÍ CERTIFIKACI, KTERÁ JE DŮKAZEM TOHO, ŽE TOMU OPRAVDU ROZUMÍ - VÍCE NEŽ VY

Ano, sice je super, že jste si načetli na internetu, co je špatně a co je správně a obšlehli tréninky z Instagramu. ALE trenéři s certifikací tomu přece jen rozumí více, než slečna z Instagramu nebo TikToku, tomu věřte. Trenér sestaví tréninkový plán PŘÍMO VÁM- individuálně. Po celou dobu tréninku vás bude sledovat a opravovat. Pojďme si přiznat, že některé chyby na sobě zkrátka sami nevidíme a i zkušenější sportovci si často musí nechat poradit. Tréninky s trenérem vám zaručí, že nebudete dělat nic špatně. Budou k vám přistupovat individuálně, čehož se od slečen z Instagramu nedočkáte.

2. NEZRANÍTE SE

Nikdo si nechceme cvičením ublížit. A vězte, že ublížit si v posilovně lze jednoduše. A to krátkodobě - natažený sval, vymknutý kotník, obraženina atd., tak i dlouhodobě - chronické zranění, přetížení těla, svalová horečka atd. Není to sranda. Špatným cvičením si můžete vážně ublížit na zdraví a mít celoživotní následky.

3. BUDETE CVIČIT SPRÁVNĚ - SPRÁVNÁ TECHNIKA = ZÁKLAD!

Bez správné techniky se nehnete. Buď bude vaše cvičení úplně k ničemu, nebo si špatnou technikou ublížíte. Lidé mají tendenci si jen nakládat váhy a kašlou na techniku. Což je samozřejmě špatně. Od toho je tu trenér, který vás cviky naučí se správnou technikou za pomocí nižších vah, nebo ze začátku bez zátěže. Potom budete postupně přidávat váhy a efekt bude mnohem lepší! Dostaví se výsledky a nebudete se muset bát zranění. Možná vám nějaký cvik třeba nejde - trenér pozná, kde děláte chybu a bude se vám hned cvičit lépe. Možná necítíte daný sval, na který má prováděný cvik působit - i to je otázka techniky. Technika je zkrátka ZÁKLAD! A než mrhat zbytečně časem a penězi, nechte si poradit od trenéra.

4. PARŤÁK NA CVIČENÍ SE VŽDY HODÍ

Teď mi možná budete odporovat, že nejraději cvičíte sami. Pustíte si hudbu a jste sami se sebou. Souhlasím, také jsem občas ráda na tréninku sama. Na druhou stranu si ale uvědomte, že občas potřebujete hecnout! Potřebujete dodat motivaci nebo si prostě jen pokecat. Na trénink chodíme všichni vypnout a soustředit se sami na sebe. Ovšem je fajn vedle sebe mít parťáka, který se také soustředí jen na vás. Pomůže vám, podpoří vás a budete se cítit prostě skvěle!

5. VÁŠ TRÉNINK BUDE SPRÁVNĚ SESTAVENÝ, PŘIZPŮSOBENÝ VAŠIM CÍLŮM A VÝSLEDKY SE DOSTAVÍ RYCHLEJI

Trenér, jak už bylo zmíněno, sestaví trénink vám na míru podle vašich cílů, zdatnosti a preferencí. Zkrátka individuálně- aby vám to vyhovovalo a zároveň naplnilo vaše očekávání. To přece všichni chceme - efekt a výsledky. Správným cvičením se správným trenérem vám to mohu zaručit. Tak běžte do toho a najděte si svého trenéra, který vám pomůže v cestě za vašimi cíli! Nic není nemožné...nestyďte se a nebojte se si nechat poradit od trenéra a sdílet svoji cestu. Ať už chcete hubnout, nabírat svaly, naučit se cvičit nebo zkusit jen něco nového, trenér vám v tom jedině pomůže. Pak to bude dávat o to větší smysl...

A teď ještě poslední věc.... Pokud už trenéra máte, svěřili jste mu své cíle, očekávání, osobní informace atd. Byl vám sestaven trénink a trenér vám zajisté řekl, co a jak dělat a čím se řídit. Dává vám rady a doporučení a směřuje vás na určitou cestu. Je tak? Určitě ano!

Když už jste svému trenérovi či trenérce zaplatili a vložili sem svoji důvěru, čas a energii, bylo by záhodno SVÉHO TRENÉRA POSLOUCHAT. Pokud mu nevěříte, najděte si jiného, protože tato spolupráce je zbytečná pro vás i pro vašeho trenéra. Svému trenérovi musíte věřit a důvěřovat mu ve všem, co vám říká, radí a doporučuje. Pokud to tak není, buď mu věřit začněte, nebo spolupráci ukončete. Trenéři tu nejsou pro srandu králíkům a za tím, co radí lidem, by si měli stát. Pokud se ve svém přesvědčení s daným trenérem neshodujete, najděte si jiného nebo se s ním domluvte tak, aby spolupráce k něčemu byla a obě strany věděli, na čem jsou. Pokud si platíte trenéra a přitom děláte přesný opak toho, co vám radí nebo zkrátka na všechny jeho rady kašlete, asi to nemá smysl - co myslíte?

Najděte si trenéra nebo trenérku, který/která působí ve vámi dostupném fitness centru, vyhovuje vám styl, kterým ke klientům přistupuje a jak pracuje. Váš trenér by vám měl být sympatický a skutečně je nezbytností, abyste mu plně důvěřovali!

Pokud svého trenéra stále hledáte, neváhejte kontaktovat naši Irču Kozelkovou. Před spoluprací vás bude čekat vstupní konzultace, na základě které se můžete rozhodnout, zda se chcete stát jejím klientem.

Nečekejte na ten "správný čas" a začněte cvičit a jíst správně hned! Třeba právě s IriFit!

Hodně efektivních tréninků vám přejí

Míša a Irča z Irifit!